PRESSIKUTSE

PRESSIKUTSE

Raepress
2. detsember 2016

Tutvustatakse linnahalli taastamise perspektiive

Teisipäeval, 6. detsembril kell 12.15 tutvustatakse Tallinna Linnahallis kontserdija konverentsikeskuse projekteerimise lähteülesannet, ühtlasi antakse ülevaade linnahalli uueks loomise ajakavast ning ka eeldatavast maksumusest ja katteallikaist.

Tallinna Linnahalli rekonstrueerimise projekti tutvustavad lähteülesande koostaja Allians Arhitektid OÜ arhitekt Indrek Tiigi, linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ning Tallinna Linnahalli AS nõukogu esimees Meelis Pai.

Tallinna Linnahall on hästi säilinud ning hoone rekonstrueerimine ja uuesti kasutusele võtmine on võimalik, kinnitas põhjalik ehituskonstruktsioonide ekspertiis. Seega on võimalik linnahall rekonstrueerida ja taas kasutusele võtta ja seatud eesmärk linnahallist kolme aastaga moodne ja esinduslik kontserdisaal ja konverentsikeskus teha on teostatav.

Linnahalli suure saali rekonstrueerimise tulemusel saab Tallinn endale kogu Põhja- ja Ida-Euroopa regioonis konkurentsivõimelise esinduskontsertsaali, moodsaima ja võimalusterohke lavatehnikaga kuni 4500 istekohaga, loomuliku akustika ja/või multifunktsionaalse universaalsaali, mis hakkab siia meelitama maailmatasemel sümfooniaorkestreid, kontsert- ja etendusasutusi ning muid esinemispaiga suhtes kõrgete nõudmistega kollektiive. Jäähalli uueks kavandatavaks funktsiooniks saab 12 saaliga 2500 kohaline kõigile rahvusvahelistele tingimustele vastav konverentsikeskus, kus saab olema ka black-boxsaal ja kinosaal.

Ajakirjanikud, olete oodatud!